UZMAN ÇEVRE SAĞLIĞI MÜŞTERİ GİRİŞİ

Konut İlaçlama

Hamamböcekleri, tahtakurusu, pire, bit ,örümcek,akrep, sıçan, fare,yılan  gibi hasere ve kemirgenler apartman ve site yaşamında bireylere çok büyük sorunlar yaratmaktadırlar. Haşereler;  apartmanların çatı, bodrum, merdiven boşluğu , havalandırma gibi genel alanlarında,   evimizin  salonunda ,mutfak ve banyosunda çok miktarda  bulunurlar.

 

“Uzman Çevre Sağlığı Hizmetleri” olarak sizi ; evinizin içinde herhangi bir malzeme veya eşyanın toplanması gerekmeden bu sıkıntıdan kurtarıyoruz. Kullanılan kimyasallar, Sağlık Bakanlığı’nın,kapalı mekanlarda kullanılmasına onay verdiği ilaçlardır. Uygulama yapacak personeller Ziraat Mühendisi ve Biyolog’tur.

 

Hedef Canlı: Hamamböcekleri ( Kalorifer böceği ), Yürüyen tarım böcekleri, karınca vs...

İlaçlama Öncesi Yapılması Gerkenler :Ev içinde herhangi bir malzeme veya eşyanın toplanması gerekmemektedir. İlaçlama sonrası evde en az 3 – 4 gün temizlik yapılamayacağından, ev temizliğinin ilaçlamadan önce yapılması önerilmektedir

İlaçlama Nasıl Yapılıyor ? : Mutfakta dolap içlerine, tezgah altlarına; odalarda süpürgeliklere ( duvar diplerine ) ilaç uygulaması yapılacaktır.

İlaçlama Ne Sürede Yapılıyor ? : İlaçlama, binanın en üst katındaki dairelerden başlayıp, en alt dairelerin ilaçlanmasıyla son bulmaktadır. Tüm dairelerin ilaçlanması tamamlandıktan sonra asansör boşlukları, merdivenler ve bina kenarlarının ilaçlanmasına geçilecektir.

İlaçlama Sonrası Yapılması Gerekenler : Tezgah üstü ve kullanılacak tabak – kaşık vb. kullanmadan önce yıkayınız. Süpürgelikler, tezgah altları, elinizin direk temas etmediği bölgelerdeki ilaçlarımız silmeyiniz. Böylece ilaçlar 25 gün daha böcek öldürmeye devam edecektir.

İlaçlar Sağlığa Zararlımı ? : Kullanılan bütün kimyasallar insan sağlığına zararlıdır. Evinizde kullanılan kimyasallar, Sağlık Bakanlığı’ nın kapalı mekanlarda kullanılmasına onay verdiği, zararlılığı çok düşük ilaçlardır. Evinizde kullanılan bu kimyasallar; Otellerde, Gıda Fabrikalarında, Hastanelerde, insanların yoğun yaşadığı ortamlarda da kullanılmaktadır.